ChorobyPorady

Łysiejesz? Sprawdź, co może mezoterapia

Nadmiernie wypadające włosy mogą skutecznie osłabić nasze poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Przyczyn łysienia może być wiele, stąd nie każda terapia da oczekiwany rezultat i o tym decyduje lekarz. Mezoterapia skóry głowy, która jest najskuteczniejszą metodą leczenia łysienia, jeśli nie jest filarem terapii, będzie na pewno stanowiła metodę uzupełniającą. Na czym polega wyjątkowość tego zabiegu?

Z łysieniem borykać się mogą wszyscy: mężczyźni, kobiety, młodzież oraz dzieci. Nie zawsze jednak jest to proces chorobowy, wiążący się z postępującym, trwałym zanikiem wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Schorzenie może mieć charakter okresowy, objawiający się nadmiernym wypadaniem włosów na ograniczonej powierzchni lub na całej owłosionej skórze głowy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych dających szybkie efekty rewitalizacji jest mezoterapia, równie skutecznie działa w przypadku patologicznego łysienia.

Zastrzyk witalności

Mezoterapia jest metodą od lat stosowaną w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsc przeznaczonych do regeneracji i w zależności od potrzeb skóry, będzie poprawiać jej nawilżenie, uzupełniać niedobory witamin i minerałów, dostarczając jej substancji aktywnych w postaci koktajli czy zwiększać napięcie, redukując oznaki starzenia się. W zależności od składu (witaminy, kwas hialuronowy, prokainy, aminokwasy i inne), mieszanka substancji rewitalizujących ma działanie odżywcze, odmładzające lub stymulujące.

Wzmocnić włosy i skórę głowy

Mezoterapia skóry głowy ma na celu przede wszystkim zatrzymać ich wypadanie, a także stymulować wzrost silnych i mocnych włosów. Temu służy podawanie w owłosioną skórę głowy preparatów mineralnych, witamin oraz leków przeciwzapalnych, jak również nowoczesnych substancji polipeptydowych i czynników wzrostu – wyjaśniają lekarze medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski. W terapii łysienia stosowanej w ich Klinice w Poznaniu, proponowanych jest kilka kuracji:

  • Dermaheal HL – w składzie tego preparatu jest bardzo duża ilość aktywnych składników, m. in. czynników wzrostu i białek biomimetycznych, jakie skutecznie ograniczają wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Preparat ponadto wspomaga odrastanie włosów, poprawiając ich kondycję poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zabieg doskonale nawilża i odżywia zarówno włosy, jak i skórę głowy. Dzięki kwasom nukleinowym, peptydom biomimetycznym, witaminom oraz minerałom, równolegle zwiększona zostaje gęstość istniejących włosów,

  • Haircare jest specjalnym koktajlem łączącym aminokwasy, witaminy z grupy B oraz cynk w ściśle określonych i wysokich stężeniach, co pozwala na skuteczną terapię skóry głowy i pobudzenie wzrostu włosa, zmniejszając efekt ich utraty niezależnie od przyczyny.

Wskazania do mezoterapii skóry owłosionej

  • utrata włosów spowodowana czynnikami hormonalnymi bądź dziedzicznymi (progresywna) oraz związana ze zmęczeniem, stresem lub ciążą (reakcyjna),

  • sezonowe lub przewlekłe osłabienie włosów,

  • włosy przetłuszczające się z tendencją do łupieżu.

Więcej informacji pod adresem: http://www.klinikiziemlewski.pl/83-cennik-i-oferty-specjalne/cennik/medycyna-estetyczna/240-mezoterapia-iglowa