Naturalne rozwiązanie problemów z erekcją
Problemy z erekcją we współczesnym świecie dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Impotencja kojarzy się już nie tylko z wiekiem podeszłym, kiedy to na zaburzenia skarży się coraz więcej panów, ale właściwie występuje niemal na każdym etapie życia. Powszechny stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu, przeciążenie pracą i prozaiczne problemy – to tylko część czynników, które mogą prowadzić do trudności ze wzwodem.
Problemy z erekcją we współczesnym świecie dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Impotencja kojarzy się już nie tylko z wiekiem podeszłym, kiedy to na zaburzenia skarży się coraz więcej panów, ale właściwie występuje niemal na każdym etapie życia. Powszechny stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu, przeciążenie pracą i prozaiczne problemy – to tylko część czynników, które mogą prowadzić do trudności ze wzwodem. Do tego dochodzą też przyczyny medyczne, bo zaburzenia erekcji związane być mogą z wieloma różnymi chorobami czy dolegliwościami – np. nadciśnieniem, miażdżycą, zaburzeniami hormonalnymi, chorobami serca czy różnego typu schorzeniami neurologicznymi. Warto zauważyć, że zaburzenia erekcji mogą być bezpośrednim wynikiem tych problemów zdrowotnych, nie odwrotnie. Jednak jeśli przyczyny zaburzeń erekcji leżą głownie po stronie psychiki – np. silny stres, nerwica – to wówczas powstaje coś na kształt błędnego koła. Mężczyzna, który ma problemy ze wzwodem, zaczyna coraz bardziej stresować się zbliżającym seksem, w rezultacie czego jest jeszcze bardziej spięty – a to nie poprawia sytuacji i jeszcze bardziej nasila problem.
Kiedy można mówić o zaburzeniach erekcji?
Nie jest prawdziwa opinia, że mężczyzna zawsze „musi być gotowy” na seks. Popularyzacja pornografii i występujących w niej „zawsze twardych” mężczyzn sprawia, że coraz łatwiej ocenić się jako impotenta. Taki błąd często popełniają też panie. Jednak aby mówić o problemie z potencją, trudność ze wzwodem dotyczyć musi 75% prób podejmowania seksu. Zaburzenia wzwodu to niemożność uzyskania pełnej erekcji bądź utrzymania jej tak długo, aby mógł odbyć się stosunek. W Polsce taka sytuacja dotyczy szacunkowo ponad 2,5 miliona dorosłych mężczyzn. Nie są jednak tylko ich problemem, ale też ich partnerek, stąd liczba osób, których dotyczy impotencja może być nawet dwukrotnie wyższa.
Leczenie zaburzeń erekcji
Zaburzenia erekcji leczy się na kilka sposobów. Dobrane remedium zależy od przyczyny problemu. W lżejszych przypadkach zalecane są naturalne wspomagacze – np. Sildenafil. Środek ten działa stymulując przepływ krwi w prąciu i umożliwiając łatwe osiągnięcie i utrzymanie erekcji podczas seksualnych stymulacji. Działanie środka utrzymuje się do około pięciu godzin po zażyciu środka, jednak wzwód nie następuje automatycznie, tuż po zażyciu.
Przy silniejszych i długotrwałych zaburzeniach erekcji leczenie polegać może na wdrożeniu psychoterapii lub psychoterapii i leczenia farmakologicznego jednocześnie.