Medycyna naturalna

Peeling dermatologiczny – sposób na piękną cerę

1123

Salony kosmetyczne oferują bogatą ofertę zabiegów na twarz, które mają na celu regenerację skóry. Jednym z nich jest peeling dermatologiczny, polegający na kontrolowanym złuszczaniu martwego naskórka. To z pewnością skuteczny sposób na poprawę kondycji cery.

 

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Na początku wykonywany jest demakijaż, skóra jest oczyszczana i odtłuszczana. Następnie na twarz nakładane są kwasy różnego rodzaju o różnym stężeniu, indywidualnie dobierane do potrzeb skóry i efektów, jakich oczekujemy. Pozwalają one doprowadzić do jej eksfoliacji, czyli złuszczania. Kwasy pozostają na skórze zazwyczaj około kilku minut, po czym jest ona neutralizowana.

Peeling dermatologiczny – efekty

Peeling sprawia, że skóra stymulowana jest do odnowy. Pobudzana jest także produkcja kolagenu, dzięki czemu odzyskuje ona jędrność, elastyczność oraz odpowiedni poziom nawilżenia. Zmniejszają się blizny potrądzikowe, przebarwienia, a także zmiany skórne. To sposób na uzyskanie młodego wyglądu. Po zabiegu zmniejszają się zmarszczki, a twarz staje się rozjaśniona i pełna blasku. Na efekty trzeba jednak trochę poczekać. Przez kilka dni po zabiegu naskórek się złuszcza, przez co twarz może być zaczerwieniona. Ostateczne rezultaty można zobaczyć po upływie około dwóch tygodni. Jeśli chcemy, aby efekt był jak najlepszy i długotrwały, zdecydujmy się na cała serię zabiegów. Musimy pamiętać, żeby po jego wykonaniu nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu jest szara, zmęczona skóra, przebarwienia, oznaki starzenia. Peeling dermatologiczny jest dla każdego, kto chce poprawić jej wygląd.

Zabiegu nie mogą wykonywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są infekcje skóry, otwarte rany, aktywna opryszczka, alergia na składniki zawarte w preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu. Nie jest wskazany, gdy stosujemy leczenie retinoidami i przyjmujemy leki przeciwkrzepliwe.

Źródło: Lavito.pl

Dodaj komentarz