Artykuły

Powikłania po operacjach plastycznych

operacjeW dzisiejszych czasach operacje plastyczne na nikomu nie robią już żadnego wrażenia. Każdego dnia chirurdzy przeprowadzają ich naprawdę wiele. Do najczęściej wykonywanych tego typu zabiegów należą powiększanie biustu, botoks, usuwanie tkanki tłuszczowej, korekcja uszu czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w usta. Oprócz tego chirurdzy plastycy dość często poprawiają także kobiece nosy oraz pośladki. Kobiety dążą do doskonałości. Jednak przy tym często zapominają o tym, że operacja plastyczna jest poważnym zabiegiem, który niesie ze sobą zagrożenie. Po operacjach pojawiają się także różnego rodzaju powikłania pooperacyjne.

Poddając się zabiegowi trzeba liczyć się z tym, że niesie on ze sobą ryzyko. Przede wszystkim operacje takie wykonywane są przy narkozie. Nie każdy organizm jest na tyle silny, aby zostać wprowadzony w narkozę. Może ona także prowadzić do pojawienia się wykwitów skórnych, paraliżu, a w najgorszych przypadkach nawet do śmierci. Operacja może także prowadzić do krwotoku. Krwawienie wewnętrzne może pojawić się przy najprostszej operacji. Do tego wszystkiego dochodzi także możliwość wystąpienia infekcji. Zdarzają się bardzo często nawet w kilka dni po wykonaniu operacji. Poddając się zabiegowi należy także liczyć się z tym, że na ciele pozostaną blizny.

Po zabiegu powiększenia piersi należy liczyć się z tym, że kobietom grożą miejscowe oraz ogólnoustrojowe komplikacje. W tym przypadku może wystąpić skurczenie ściany blizny otaczającej implant, przewlekły ból piersi. Po kilku latach może okazać się także, że implant jest nieszczelny. Czasami implanty wypadają. Za każdym razem kiedy pojawiają się jakieś komplikacje trzeba poddać się kolejnemu zabiegowi. Wiele kobiet po jakimś czasie narzeka także na to, że powłoka implantu została pofałdowana. Wówczas pod skórą pojawiają się fale oraz fałdy. Najczęściej skarżą się na to szczupłe kobiety. Oprócz tego po operacji powiększenia piersi kobieta narażona jest na zmianę kształtu oraz wielkości piersi, wrażliwość brodawek.

Nie tylko operacja powiększenia piersi niesie ze sobą zagrożenia. Także plastyka nosa jest niezwykle niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia i życia. Osoba, która podda się plastyce nosa musi liczyć się z tym, że zmieniając kształt nosa istnieje ryzyko jego odkształcenia. To natomiast będzie oznaczało kolejną operację. Oprócz tego nos może być asymetryczny. Skrzydła nosa mogą się zapaść. Plastyka nosa może utrudniać oddychanie, a także wpłynąć na pojawianie się nieżytów dróg oddechowych. Bardzo poważne powikłania niesie ze sobą także operacja usunięcia tkanki tłuszczowej z powłoki brzusznej. W tym przypadku trzeba liczyć się z infekcjami, krwawieniem podskórnym, skrzepami krwi. Muszą się z tym liczyć osoby, które mają problemy z sercem, wątrobą, cukrzycą lub krążeniem. Oprócz tego istnieje także zagrożenie asymetrii. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań należy przede wszystkim przed zabiegiem wykonać wszelkie badania kontrolne. Trzeba również wybrać odpowiedniego lekarza.