Porady

Proste porady na wypadanie włosów

portrait-for-retouch-school-projects-3-1418551-mKażdego dnia wypada nam przeszło 100 włosów. Jednakże sytuacja ta jest jak najbardziej normalna. Po prostu część włosów musi wypaść, by mogły rosnąć nowe. Powodem do obaw jest dopiero zjawisko, gdy wypada ich znacznie więcej i w większych ilościach (np. całe kłębki włosów). Niejednokrotnie nadmiernemu wypadaniu włosów towarzyszą skórne stany zapalne (w tym świąd głowy, łupież, łuszczenie się płatów skóry, przetłuszczanie się skóry i włosów). Jak więc zapobiec temu mało przyjemnemu zjawisku?

Nie bez znaczenia jest właściwa dieta, gdyż tak naprawdę to od niej w dużej mierze zależy kondycja naszych włosów. Trzeba spożywać produkty odżywcze, które posiadają dużą zawartość składników odżywczych. Przy tendencjach do łysienia głównie zaleca się konsumowanie: orzechów, różnych zbóż, wszelkich nasion, owoców i warzyw. W skład włosów bowiem wchodzą białka, dlatego też pożądane są dania, w których jest sporo protein.

Dobrze jest rozpocząć kurację od jak najczęstszego spożywania szpinaku, gdyż ma on właściwości regenerujące i odbudowujące cebulki i włosy. Zaleca się zmiksowanie go wraz z sokiem z sałaty. Połączenie to kulinarnie jest dość mało apetyczne, jednak to idealna mikstura pomagająca osłabionym włosom.

Bardzo dobre jest również użycie mleczka kokosowego na całej skórze głowy, by jego konsystencja dotarła do korzeni włosów. Jest ono głównie preferowane przy tendencjach do łysienia. Pobudza ono wzrost włosa oraz ma właściwości odżywcze. Można zakupić gotowy preparat lub wykonać go samemu w domu, mieląc wiórki kokosowe.

Innym skutecznym sposobem na utratę włosów jest mieszanka gorczycy z liśćmi henny – składniki te sprawiają, iż włosy szybciej rosną. Preparat z tych produktów można wykonać samemu. Trzeba ugotować 250 ml oleju gorczycy, aż do momentu, jak zacznie wrzeć. Następnie dołączyć do tego wywaru 60g liści henny. Gotować aż do chwili, gdy całkiem się spalą. Systematycznie przecieranie głowy taką miksturą winno po czasie sprawić, iż objętość włosów znacznie się większy. Ponadto te, które na nowo urosną zrobią się mocniejsze.

Świetnym produktem, także na miejscowe łysienie, jest cebula – a dokładniej sok z niej. Poleca się dokładne i intensywne wcieranie jej rano i wieczorem. Dobry jest również sok z czosnku bądź imbiru – wszystkie te produkty mają zbliżone działanie.

Wielu osobom na opisywaną dolegliwość pomogła ciepła zielona herbata. Trzeba zaparzyć 2 torebki w jednej szklance, po ostudzeniu dać na skórę głowy (pozostawić na około godzinę) i dokładnie spłukać. Zieloną herbatę wyróżniają zawarte w niej przeciwutleniacze, które hamują wypadanie włosów, jednocześnie pobudzają ich wzrost.

Na koniec warto jeszcze dodać, iż bardzo skutecznym i banalnym zabiegiem jest codzienny masaż głowy. Czynność ta pobudza krążenie, które jest niezbędne do aktywności i stymulacji w skórze głowy tzw. mieszek włosowych. Prócz masażu rewelacyjnie działa również zwykłe pocieranie skóry głowy. Tarcie jej (aż do momentu swędzenia z ciepła) uaktywni gruczoły łojowe i pobudzi krążenie krwi. W takim środowisku włosy mają dobre warunki do zdrowego wzrostu.