Home / Porady / Stres czy można się go pozbyć?

Stres czy można się go pozbyć?

face-1010206_1280Zastanawiasz się dlaczego w pewnym sytuacjach denerwujesz się i to aż w tak dużym stopniu. Czy wiesz czym jest stres? Określa się, że to jest reakcja na jakiś bodziec ze świata zewnętrznego, który wymaga od nas jakiejś akcji – odpowiednich działań. Istnieją jednak sposoby na to, aby w pełni można było kontrolować stres.

Na samym początku musisz dokładnie przeanalizować to co Cię stresuję. To naprawdę bardzo prosta rzecz, ale jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Żeby skutecznie przebrnąć przez tą pierwszą część kluczowe jest to, aby na samym początku wypisać na czystej kartce te sytuacje, które wprowadzają nas w zakłopotanie. Tutaj przykładów może być wiele np. wystąpienie publiczne, prezentacja w szerszym gronie osób.

Kolejna rzecz, która może zadziałać skutecznie w związku z wyeliminowaniem stresu to zrobienie tej czynności o jaką się najbardziej boimy. Jeśli się stresujesz wystąpieniami publicznymi dowiedz się, czy w twoich najbliższych okolicach nie organizuję się jakiś konkursów lub tego typu podobnych rzeczy. Postaraj się tam wystąpić, ponieważ to właśnie dzięki temu spowodujesz zminimalizowanie swoich kłopotów odpowiadających za stres. Na początku to może być dla Ciebie coś trudnego. Jednak z upływem czasu zaobserwujesz, że ,,nie taki diabeł straszny jak go malują”. Zawsze najtrudniejszy jest ten pierwszy krok – kiedy jednak już go wykonasz będziesz mógł liczyć na to, że później będzie już tylko łatwiej.

Jeśli wiesz, że jakieś sytuację Cię stresują to w razie ich wystąpienia nie staraj się robić jakiejś złej i posępnej miny. Zamiast tego pomyśl o tym, aby się nieustannie uśmiechać. To właśnie dzięki temu możesz pozytywnie wpłynąć na siebie od środka. W tych momentach pomyśl o czymś przyjemnych – przywołaj sobie wspomnienia z udanej imprezy lub sytuacji z jakiegoś skeczu.

Jeśli masz sytuację, które Cię stresują w bardzo dużym stopniu to pomyśl o tym, aby zacząć w końcu uprawiać sport. To właśnie przez wysiłek fizyczny możesz swobodnie rozładować swój stres a oprócz tego możesz także wpłynąć na pozytywne wydzielanie endorfin. Wybierz dla siebie jakąś aktywność fizyczną i zacznij ją uprawiać przynajmniej trzy razy tygodniu. Oprócz tego, że wpłyniesz pozytywnie na zminimalizowanie twoich problemów ze stresem to dodatkowo zwiększysz wytrzymałość swojego organizmu.

Pamiętaj o tym, aby nie zostawać z sytuacjami stresującymi samemu. W tym momencie pomyśl o tym, aby mieć przy sobie blisko jakąś osobę. To właśnie niej możesz powierzyć swoje momenty słabości a to Ci ułatwi walkę ze swoim problemem.

Nie ograniczaj się tylko do uprawiania sportu – oprócz tego zdecyduj się także na medytowanie. Wybierz dla siebie odpowiednie książki i to właśnie w nich odnajdź dla siebie techniki mogące Cię wprowadzić w stan całkowitego relaksu a także odprężenia. W trakcie np. jogi zdecyduj się na to, że w końcu włączysz sobie ulubioną muzykę lub po prostu w ciszy zaczniesz medytować. Na pewno taki sposób wprowadzi Cię we właściwy stan.

W ciągu dnia zdecyduj się na jedną drzemkę. To właśnie dzięki niej możesz doprowadzić do tego iż zaczniesz prawidłowo myśleć i dostarczysz odpowiedni zastrzyk energii do swojego organizmu. Zdarzają się sytuację, że to właśnie stres możesz wynikać z nieodpowiedniej liczby snu.

Jeśli wykonujesz jakąś czynność i nie jest to ważne czy praca domowa, obowiązki w pracy czy coś innego to pamiętaj o tym aby w jej trakcie skupiać się wyłącznie na niej i na niczym innym. To właśnie dzięki temu wykonasz swoje zadanie tak szybko jak tylko będziesz potrafił nie zawracając sobie głowy jakimiś innymi niepotrzebnymi sprawami.

Pomyśl o tym aby czasem wrzucić na luz. Jeśli czujesz, że masz jakąś wolną chwilę to zdecyduj się na to iż włączysz sobie jakąś ulubioną muzykę, upieczesz swoje najlepsze ciasto .Możesz także skorzystać z odpowiednich zabiegów a w tym celu niezbędne jest to abyś wybrał się do salonu SPA, na basen lub masaż. W taki sposób pozytywnie zareagujesz na cały stres, który Cię otacza wokół Ciebie. To naprawdę bardzo korzystna rzecz dla twojego organizmu.

About dr. Anna

Check Also

Naturalne rozwiązanie problemów z erekcją

Problemy z erekcją we współczesnym świecie dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Impotencja kojarzy się już …

Dodaj komentarz