Home / Porady / Wyrzuć ,,śmieci” ze swojej głowy

Wyrzuć ,,śmieci” ze swojej głowy

mental-health-1420801_1280Bardzo często masz zły nastrój. Chciałbyś być szczęśliwy, ale nie wiesz w jaki sposób masz to osiągnąć. Wystarczy, że się zdecydujesz na wyrzucenie niepotrzebnych kwestii ze swojej głowy. Istnieje kilka rzeczy na jakie powinieneś zwrócić uwagę.

Nie zawracaj sobie swojej głowy tymi rzeczami jakich nie chcesz w swoim życiu. Rób wszystko to na co masz ochotę. Nie możesz skupiać swojej uwagi na tych niewłaściwych emocjach zamiast tego pomyśl o tym w jaki sposób przyciągać do siebie pozytywne emocje. Jeśli chcesz wieść godne życie, z piękną żoną u boku i dwojgiem dzieci to w końcu rusz się z domu. Zamiast ciągle narzekać, że jesteś za brzydki, chudy etc. wyjdź do ludzi i postaraj się o poprawę stosunków z innymi osobami.

W stosunku do siebie bądź szczery. Przykładowo jeśli nie poszła Ci ostatnio za dobrze rozmowa kwalifikacyjna to nie obwiniaj za to innych osób a przede wszystkim rekrutera, panią z HR lub członka swojej rodziny. Zamiast tego pomyśl o sobie – czy tak właściwe na spotkaniu wypadłeś wzorowo, czy rozmowa przeprowadzona w języku obcym wykazała, iż umiesz ten język płynnie. Okłamywanie się nie prowadzi do niczego dobrego.

Nie odkładaj swoich obowiązków na późniejszy czas. Czy w przyszłości będziesz lepszy? Oczywiście, że NIE! Swoją prace i tak będziesz musiał wykonać od początku do końca. Zmuś się do tych rzeczy, których najbardziej nie lubisz a pod koniec kolejki nie zostaniesz z rzeczami, które tak właściwie odłożyłeś na ostatni moment np. nauka do egzaminu.

Korzystaj z każdej minuty swojego życia. Doceń swój każdy moment – z tego względu koniecznie pamiętaj o tym abyś przestał tracić czas na bezsensowne przeglądanie Internetu. Twoje życie toczy się tu i teraz. Nastaw się na działanie jeśli zamierzasz osiągnąć wyznaczony przez siebie cel.

Nie możesz szukać winny u innych osób, nie obwiniaj nikogo za swoje problemy. Jeśli nie udało Ci się czegoś dokończyć, zepsułeś jakąś rzecz to tak właściwie wiedza wszystko było zależne od Ciebie. Nie zrzucaj winy na kogoś.

About dr. Anna

Check Also

Naturalne rozwiązanie problemów z erekcją

Problemy z erekcją we współczesnym świecie dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Impotencja kojarzy się już …

Dodaj komentarz