Home / Porady / Złoty środek leczniczy

Złoty środek leczniczy

honey-extractors-1568943_1280

Naturalne produkty lecznicze budzą zainteresowanie od lat. Okazują się skuteczne w leczeniu różnych dolegliwości, a poza tym są łatwo dostępne i bezpieczne dla każdego z wyjątkiem osób uczulonych na dane składniki. Już w czasach starożytnych stosowano miód, zarówno po to, by leczyć rozmaite schorzenia, jak i zapobiegać ich występowaniu. Właściwości zdrowotne tego produktu potwierdziły liczne badania, więc nic dziwnego, że jego popularność przetrwała do dziś.
Miód to złoty środek, który pomoże uporać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Okazuje się pomocny przy zwalczaniu skutków stresującego trybu życia. Odznacza się wyjątkowym smakiem i jest niezwykle wartościowym produktem pod względem odżywczym. Opaska ze strony http://cenniment.co.pl/ wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a działaniem przypomina niejeden antybiotyk. To zasługa wysokiej zawartości substancji czynnych, olejków eterycznych i innych organicznych związków zawartych w roślinach. Dodając miód do herbatek ziołowych czy owocowych można zwiększyć skuteczność jego działania. Jednak warto wiedzieć, że w temperaturze wyższej niż 45 st. C zanikają jego cenne właściwości, więc lepiej dodawać go do letnich płynów. Oprócz herbaty można wykorzystać też wodę lub mleko. Miód bogaty jest w składniki naturalne, które nasz organizm bardzo łatwo przyswaja. Zaliczają się do nich między innymi witaminy, aminokwasy, węglowodany i minerały takie jak magnez, żelazo, potas czy cynk. Korzyści płynące z regularnego spożywania miodu to nie tylko zwiększona odporność organizmu czy uzupełnienie niedoboru ważnych składników odżywczych. Do pozostałych należą poprawa pracy układów krążenia i nerwowego, a także szybsze gojenie ran czy dochodzenie do zdrowia po przebytych chorobach.
Nie każdy miód ma takie same właściwości. Lipowemu, spadziowemu czy gryczanemu bliżej jest do antybiotyku. Po te właśnie rodzaje warto sięgać w celu pozbycia się różnego rodzaju infekcji. Z kolei miody wielokwiatowe sprzyjają odzyskiwaniu sił i polecane są osobom przemęczonym, które potrzebują uzupełnienia diety w niezbędne składniki.

About dr. Anna

Check Also

Naturalne rozwiązanie problemów z erekcją

Problemy z erekcją we współczesnym świecie dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Impotencja kojarzy się już …

Dodaj komentarz