Choroby

Arytmia, kiedy serce nam kołacze

Arytmia-serca-300x267[1]Arytmia jest to choroba sercowa, powstająca w skutek nierównej pracy serca. Wykrywa się ją przez przeprowadzenie badania elektrokardiograficznego, czyli popularnego EKG. Podczas badania dowiadujemy się, czy nasze serce pracuje prawidłowo. Jeśli występują zaburzenia, zostajemy pod stałą opiekę kardiologa.

Podczas skurczów i rozkurczów serca, następuje wpompowywanie i wypompowywanie krwi, w sposób rytmiczny. W arytmii zaś,  bicie serca jest nieregularne. Możemy wyróżnić dwa rodzaje arytmii: nadkomorową (tachykardię) i komorową (bradykardię). Tachykardia jest to zbyt szybka praca serca z prędkością 100 uderzeń na minutę, zaś bradykardia  mniejszą niż 60 uderzeń na minutę.

Do przyczyn wystąpienia arytmii, możemy zaliczyć bardzo wiele czynników. Wśród nich można wymienić: wady wrodzone, zwyrodnienia serca, uwarunkowania genetyczne, a także przedawkowania leków.

W przypadku wykrycia arytmii, należy zgłosić się pod opiekę kardiologa i poddać kuracji farmakologicznej.  Kuracja ta  łagodzi objawy, ale ich nie likwiduje.

Dodaj komentarz